Gaivaus citrusinio kvapo - bergamotės

list In: Tinklaraštis On:

Vaisiai panašūs į miniatiūrines citrinas, kurių pavadinimas kilęs nuo mažo miestelio Bergamo esančio Šiaurės Italijoje – bergamotės.  Bergamočių eterinis aliejus naudojamas šimtmečius: bergamotė ne tik žinoma kaip originalaus odekolono, kurį XVII amžiuje Vokietijoje sukūrė J. M. Farina, dalis, bet ir nuo seno bergamočių eterinis aliejus glaudžiai susijęs su parfumerija ir simboliniu kvapų naudojimu, mažos papjė mašė dėžutės, skirtos mažiems brangioms atminimo dovanėlėms, pavyzdžiui, plaukų sruogoms ir „meilės laiškams“ būdavo kvėpinamos šiuo kvapu.

Šio citrusinio augalo kvapas yra saldus, vaisinis su švelniomis pikantiškomis, karstelėjusiomis užuominomis, o daugelio kvapų šeimų – vyriškų ir moteriškų – kompozicijose sutiksite jį kaip pagrindinę natą. Tiesą sakant, jis naudojamas skirtingomis proporcijomis beveik visuose šiuolaikiniuose kvepaluose – ypač šipro ir fougère (aromatinių) kvepalų kategorijose, suteikdamas gaivų, erdvų ir pakilų kvapo gūsį. 

Bergamotės, gaivaus citrusinio kvapo, galios vertinamos norint įveikti nepageidautinas dvasines ir psichologines būsenas, manoma, kad tai bene veiksmingiausias eterinis aliejus norint pakelti nuotaiką. Tačiau kalbant apie bergamočių eterinį aliejų reiktų pabrėžti, jog „pakelti nuotaiką“ nereiškia „stimuliuoti“ – šio aliejaus kvapas pakelia nuotaiką, bet kartu ir atpalaiduoja. Bergamotė rekomenduojama žmonėms, kuriuos vargina baimė, įtampa ir depresija.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis
  • Registruotis

Naujas vartotojas

jau turite paskyrą?
Prisijunkite arba pakeiskite slaptažodį