Šipro kvapai

list In: Tinklaraštis On:

Šipro (pranc. Chypre) turbūt viena gražiausių ir įmantriausių aromatų šeimų. Šie gana sudėtingi kvapai, kupini charakterio, kontrastuoja su vėsiomis ir šiltomis medžiagomis, sukurdami elegantišką bei paslaptingą efektą.

Pavadinimas Chypre prancūzų kalboje reiškia „Kipras“, o pavadinimas kilęs iš kvapo „Chypre de Coty“, kurį 1917 m. pristatė garsus parfumeris Francois Coty, kurį sukurti kvepalus ir įkvėpė minėta sala.

Šiuose aromatuose jaučiami medžio, samanų akordai, klasikinė šipro struktūra prasideda nuo galingų gaivių citrusinių vaisių (dažnai bergamočių) natų, po kurių seka gėlių natos – rožių, kvapniųjų kanangų (ylang-ylang) arba jazminų. Bazėje nugula gilios medienos (dažnai pačiulių) natos, švelnus labdanas (smilkalus primenanti derva) ir žemiškos ąžuolinės, samanų natos.

Minėtų pagrindinių komponentų proporcijos šipro kvapuose gali labai skirtis. Kai kurių sudedamųjų dalių gali nebūti, o gali būti pridėta kitų natų, kad būtų sukurtas naujas kvapo aspektas. Pavyzdžiui, pridėję žalių natų (pvz., galbaninės ferulos, kuri atstovauja žalumos kvapus, bet tai dar viena atskira kvapų istorija), gausite vadinamąjį žalią šiprą. Pridėjus daugiau citrusinių aliejų, gaunamas gaivus kvapas, primenantis odekolono vandenį. Šipro kvapai taip pat gali dvelkti rytietiškai, kai pridedamos gintaro ar gyvūniškos natos.

Jau turbūt supratote, kad šipro kvapai paslaptingi, kintantys ir pamaloninantys uoslės pojūtį. Įkvėpkite jų ir gal atsidursite Viduržemio jūros pakrantėje, o gal Artimųjų rytų šalyje. 

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis
  • Registruotis

Naujas vartotojas

jau turite paskyrą?
Prisijunkite arba pakeiskite slaptažodį