Citrinžolė
Dažnam iš mūsų žinomas citrinžolės eterinis aliejus gaunamas distiliuojant garais šviežius arba iš dalies džiovintus citrinžolės lapus. Aliejus būna nuo švelniai gelsvos iki labai geltonos spalvos, o po distiliavimo išsiskiria gaiviu, saldžiu, žolės ir citrusinių vaisių kvapu. Aromaterapeutai ypač mėgsta šio aliejaus atpalaiduojantį poveikį. Nors citrinžolė yra gana panaši į citrinos aromatinę natą, ji vis tiek šiek tiek skiriasi, nes joje jaučiamos žolės kvapo užuominos. Citrinžolės kvapas atgaivina, suteikia žvalumo, šalina blogą nuotaiką, mažina nerimą, stresą, dirglumą, mieguistumą, nervingumą ir nemigą. Citrinžolės kvapas kaip ir pvz. mandarino, turi dvejopą poveikį, šis kvapas padidina budrumą ir energiją, tačiau ir nuramina. Atkreipkite dėmesį, jog tokį poveikį turi tik su gryni eteriniai aliejai ar produktai su jais, bet ne sintetiniai pakaitalai.
Kvapiosios citrinžolės natos nepaprastai populiarios vadinamuosiuose citrusinių aromatų kvepaluose. Kvepaluose esanti citrinžolė yra ryški ir jaudinanti, bet kokiam kvapui suteikia sodrumo ir aštrumo. Dvelkiantis citrinžolės kvapas primena saulėtas pavasario popietes ir vasaros dienas, praleistas geriant naminį citrinų limonadą. Kvepalų gamyboje kvapioji citrinžolės nata dažniausiai naudojama kaip viršutinė arba vidurinė. Jis puikiai dera su kitais citrusiniais vaisiais, tačiau jausmingumo ir lengvumo gali suteikti ir rytietiškomis natomis kvepiančioms kompozicijoms.
Kvapų puokšte su citrinžole kvepiantys namai dažniausiai dvelks intensyviu, nuostabiai gaiviu, tačiau elegantišku ir jausmingu kvapu. Būnant tokiose erdvėse gera ir lengva nuotaika beveik garantuota.