Kedro nata

list In: Tinklaraštis On:

Žymi šveicarų parfumerė Christine Nagel, sako jog kedro mediena gali būti naudojama skirtingai ir kvapą ji turi skirtingą, pavyzdžiui Virdžinijos kedras turi sausą ir beveik erzinantį kvapą, o kedro mediena iš Atlaso kalnų yra daug šiltesnė, taigi trumpiau tariant kedrą sunku apsakyti vienu žodžiu. Tiesiog teigti, jog tai yra medžio kvapas negalima, kedras turi balzamiko užuominą ir kamparo kvapą, primenantį seną, medinę skrynią arba labai gerą priemonę po skutimosi. Kedras - vienas iš seniausių parfumerijoje naudojamų ingredientų ir vienas iš lengviausiai atpažįstamų mūsų nosiai kvapų. Nors anksčiau ši medienos nata taip pat buvo labai svarbi, tačiau ji visuomet buvo už pagrindinių kvapų natų, pastaruoju metu kedro mediena dažnai naudojama kaip pagrindinė arba vidurinė kvapiųjų žvakių, namų kvapų ar net kvepalų nata. Apskritai kedro nata veikia kaip šilta bazinė nata, sujungianti gėlių ir citrusinių vaisių natas.

Kaip ir pasivaikščiojimas po mišką, kedro kvapas ramina sielą. Manoma, kad žemiškas kedro medienos kvapas sumažina nerimą ir netgi padeda pakankamai atsipalaiduoti, kad pradėtumėte jaustis apsnūdę. Iš tikrųjų yra mokslinės tiesos. Alkoholis Cedrol, kurio yra spygliuočių medžių aliejuose, veikia kaip raminamoji priemonė, leidžianti jaustis ramiau. 

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis
  • Registruotis

Naujas vartotojas

jau turite paskyrą?
Prisijunkite arba pakeiskite slaptažodį